لیگ جزیره

بهترین تیم چلسی تاریخ در دوران رومن آبراموویچ

رومن آبراموویچ که به زودی دوران چلسی را به پایان می‌رساند، جام‌های بی‌شماری را به ارمغان آورد، با ستاره‌ای از بازیکنان در کلاس جهانی که به همان اندازه مسئول موفقیت‌های بزرگ باشگاه بودند. برای مشاهده با عکس های فوتبالی همراه باشید.

بهترین تیم چلسی تاریخ در دوران رومن آبراموویچ

دوره تصدی مالکیت که از سال 2003 آغاز شد، در سال 2022 به پایان می رسد و الیگارش روسی با افزایش فشارها پس از تهاجم کشورش به اوکراین، دارایی های خود را فروخت.

نزدیک شدن به پایان دوره نزدیک به دو دهه تصدی آبراموویچ در روز چهارشنبه با بیانیه ای که افکار او را در مورد “تصمیم فوق العاده دشوار” بیان می کرد تأیید شد.

و در حالی که خروج و رفتار این بازیکن 55 ساله در خارج از زمین ممکن است توجه بیشتری را به خود جلب کند، نمی‌توان گریزی داشت که او در طول مدت حضورش در استمفورد بریج موفقیت‌های باورنکردنی به ارمغان آورده است.

بسیاری از ظروف نقره جمع آوری شده به دلیل تسلط بر بازار نقل و انتقالات بوده است و چلسی با جذب بهترین استعدادهای ممکن خود را به عنوان یک غول اروپایی معرفی می کند.

آبراموویچ در دوران سرمربیگری خود در 9 بار رکورد نقل و انتقالات باشگاهی چلسی را شکسته است، اما تنها یکی از این نام‌های بزرگ توانسته است در بهترین یازده تیم خود قرار گیرد.

در عوض، این خریدهای زیرکانه بوده اند که غرب لندن را به مقصدی برتر برای بزرگترین استعدادهای بازی تبدیل کرده اند و نام های کمتر شناخته شده ای را از خارج از کشور به همراه آورده اند و در عین حال هوشمندانه ستاره های پر پتانسیل انگلستان را انتخاب کرده اند.

جی کی: پتر چک
خرید 7 میلیون پوندی چک از رن در سال 2004 که از همان سمتی بود که ادوارد مندی شماره 1 فعلی آن را به ارمغان آورد و بدون شک موقعیت خود را به عنوان یک بازیکن برتر لیگ برتر تضمین کرد.

رکورد 202 کلین شیت چک در لیگ ممکن است هرگز شکست نخورد، و رکورد 494 بازیکن خارجی او برای چلسی، او را برای این تیم بی‌معنا می‌سازد.

بهترین تیم چلسی تاریخ در دوران رومن آبراموویچ
RB: سزار آزپیلیکوئتا
یکی از هوشمندانه ترین خریدها در این گروه، کمتر کسی در انگلیس نام آزپیلیکوئتا را شنیده بود که او در سال 2012 به قیمت 7 میلیون پوند از مارسی خریداری شد.

دو دهه بعد، و «دیو» همانطور که هواداران او را با محبت می شناسند، همه چیز را به دست آورده است و با بازوبند کاپیتانی، چلسی را به افتخار اروپا و جهان هدایت می کند.

CB: جان تری
خرید آبراموویچ نیست، اما تری بدون مالک آبی‌ها یکی از پرافتخارترین بازیکنان انگلیس نخواهد بود، مگر اینکه برنده سریال جای دیگری را جستجو کند.

کاپیتان تیم و چهره اصلی دوران روس، این دو با هم ترکیب شدند و باشگاه را مستقیماً به اوج رساندند.

بهترین تیم چلسی تاریخ در دوران رومن آبراموویچ
CB: ریکاردو کاروالیو
کاروالیو به تبدیل شدن تری به یک مدافع میانی در کلاس جهانی کمک کرد و این میراث او را برای همیشه در قلب هواداران چلسی نگه می‌دارد، اما این دوره شش ساله او بود که کلاس واقعی خود را نشان داد.

کاروالیو و تری بخشی از قهرمانی های متوالی لیگ در سال های 2005 و 2006، در فصل 04/05 فقط 15 گل دریافت کردند، رکوردی که مطمئنا هرگز شکست نخواهد خورد.

3. ریکاردو کاروالیو (در ژوئیه 2004 با چلسی با 19.85 میلیون پوند و رئال مادرید با 6.7 میلیون پوند در آگوست 2010 قرارداد امضا کرد).

LB: اشلی کول
یکی از بهترین حرکت‌های تاریخ چلسی به همان اندازه یکی از بدترین حرکت‌های آرسنال است، اشلی کول در سال 2006 با تیم عوض کرد.

کول همه چیز را با چلسی به دست آورد، و هیچ نقصی در بازی خود به عنوان یک مدافع کناری هجومی و دفاعی کامل نداشت، و احتمالاً برای مدت طولانی تنها بازیکن انگلیسی بود که توانست به یک یازده نفر جهانی راه پیدا کند.

DM: کلود ماکلله
اولین بیانیه واقعی آبراهموویچ باعث شد که ماکلله متقاعد شود که لس گالاکتیکوس را در رئال مادرید ترک کند تا به انقلاب خود در چلسی بپیوندد.

نه تنها یکی از بهترین هافبک های تاریخ چلسی، بلکه خود فوتبال است که موقعیت را به عنوان قدرتمندترین حریف در میانه پارک بازتعریف می کند.

CM: فرانک لمپارد
بهترین گلزن تاریخ چلسی و تضمینی مطمئن برای موفقیت، چلسی در زمان لمپارد در این باشگاه تنها یک بار به زیر سوم جدول سقوط کرد.

لمپارد در 9 فصل از 13 فصل حضور خود در استمفورد بریج، 15 گل یا بیشتر در تمامی رقابت‌ها به ثمر رساند، و همیشه از نظر کیفیت و تلاش بدون توجه به موقعیت، تیم را رهبری می‌کرد.

CM: N’Golo Kante
رویای یک مربی، کانته حتی نیازی به مربیگری ندارد، زیرا او به طور مداوم بر برخی از بهترین هافبک های جهان به راحتی تسلط دارد.

کانته که پس از قهرمانی در سال 2016 با مبلغ 32 میلیون پوند از لستر وارد شد، همه چیز را برای باشگاه و کشور به دست آورده است و هزینه نسبتاً بالایی را مانند یک معامله به نظر می‌رسد.

LW: ادن هازارد
مانند اسطوره های فوق الذکر مانند تری و لمپارد، جایگاه هازارد در قلب هواداران چلسی به دلیل ثبات پوچ و عشق او به پیراهن تضمین شده است.

یک دوره هفت فصلی به عنوان قدرت هجومی برتر لیگ برتر در سال 2019 با یک انتقال ناموفق 130 میلیون پوندی به رئال مادرید به پایان رسید و شما به سختی برای هواداران آبی که نمی‌خواهند او برگردند، حتی در فرم فعلی، تحت فشار خواهید بود.

هازارد از زمان انتقالش به مادرید مثل قبل نبوده است و ممکن است روزی برگردد

CF: دیدیه دروگبا
برخی به عنوان “فینال دروگبا” شناخته می شوند، عملکرد بازیکن ساحل عاج در برابر بایرن مونیخ در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2012 برای همیشه در تاریخ خواهد ماند.

دروگبا حرفه ای تمام عیار در چلسی بود و همیشه عملکرد دفاعی خود را با نمایش های غیرقابل توقف در جلو نشان می داد و او را برای هر حریف کابوس می کرد.

RW: آرین روبن
روبن پس از خریدش در سال 2004 در بریج دچار مصدومیت شد و این دیوانه وار است که فکر کنیم اگر او هر هفته در دسترس بود چه چیزی می توانست به دست آورد.

با این وجود، هلندی در پیروزی های متوالی لیگ پس از آمدن آبراموویچ نقش بسزایی داشت و چلسی را با تخریب مدافعان پشت سر هم در اروپا تثبیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید