لیگ جزیره

یورگن کلوپ متهم می کند

یورگن کلوپ مقامات را متهم کرد که در پشت قانون “روشن و آشکار” پنهان شده اند؛ زیرا سرمربی لیورپول پس از فرار از کارت قرمز ستاره برایتون به دلیل چالش بد روی لوئیس دیاز، VAR را به کار انداخت. برای مشاهده با عکس های فوتبالی همراه باشید.

یورگن کلوپ متهم می کند

یورگن کلوپ پس از تماشای شکست 2-0 لیورپول از تیم سرسخت برایتون در ورزشگاه آمکس، مسئولان مسابقه را متهم کرد که در پشت قانون VAR پنهان شده اند.

این یک برد معمولی برای مدعیان قهرمانی لیگ برتر بود، اما آنها مجبور شدند برای کسب سه امتیاز در بازی سختی بجنگند که برای یک بار هم گل‌های محمد صلاح و لوئیز دیاز تیتر خبری بعد از بازی نبود.
در عوض، سرمربی با تصمیمی که به رابرت سانچز، دروازه بان برایتون اجازه داد علیرغم تکل زشتی که روی دیاز انجام داد، در زمین بماند و در اولین نیمه اول لیورپول با سر تکان داد، گیج شد.

دستکش مرغ دریایی با عجله از دروازه خود بیرون آمد تا با کلمبیایی دیدار کند، اما در یک جهش دیوانه وار، پای خود را به سینه ستاره قرمزها و دستش را به صورت او برد – نه تنها نتوانست ضربه دیاز را مهار کند، بلکه او را در انبوهی روی چمن نیز رها کرد.

اخراج مشخص یا حداقل یک کارت زرد به نظر می رسید، اما سانچز پس از بررسی VAR به طور کامل از مجازات فرار کرد و مقامات استوکلی پارک معتقد بودند که داور مایک دین با نشان ندادن قرمز، خطای واضح و آشکاری مرتکب نشده است.

اما کلوپ استدلال می کند که دین در آن زمان به هیچ وجه تصمیمی نگرفته بود، زیرا روی گل متمرکز شده بود، و در عوض به تکرارهای VAR برای تصمیم گیری در مورد توجیه یا عدم توجیه اخراج تکیه می کرد.

و او گفت که قانون “روشن و بدیهی” اغلب دلیلی است که چنین تصمیماتی در لیگ برتر مغفول مانده است، زیرا آلمانی ها خواستار لغو این دستورالعمل ها هستند زیرا به داوران اجازه می دهد “در گوشه ای پنهان شوند”.

سرمربی لیورپول پس از بازی به talkSPORT گفت: “من آن را ندیده ام.”
من این بحث را در جلسه لیگ برتر با داوران [PGMOL] داشتم و در آنجا به آن اشاره کردیم و واضح است.

“این یک گل است، این یک موقعیت واقعا سریع بود. مایک دین خیلی سریع به این نتیجه رسید که این یک گل است، بله، بنابراین هیچ تصمیمی در آفساید بین داور خط و او وجود ندارد، اما او تصمیمی در مورد کارت قرمز نگرفت.

“شاید او فکر می کند که می تواند باشد، بنابراین بیایید ببینیم که او در استودیو یا دفتر یا هر جایی که [VAR] نشسته است، چه می بیند. اما مثل این است که می‌گوید “اوه، او تصمیمی نگرفت، بنابراین کارت قرمزی از طرف مایک دین دریافت نکرد، برای من واضح و واضح نیست، بنابراین کارت قرمزی وجود ندارد”.

اما این منطقی نیست زیرا من فکر نمی‌کنم مایک دین واقعاً در زمین تصمیم بگیرد، بنابراین تصمیم باید توسط VAR گرفته شود، اما بعد او می‌گوید که این یک خطای واضح و آشکار نیست – منطقی نیست.

«مشکل اینجا بسیار واضح است، این عبارت «روشن و واضح» است. ما باید از شر آن خلاص شویم زیرا این یک گوشه پنهان است.
به همین دلیل است که ما در جایی که همه آن را می بینند، مشکلات زیادی داریم، این یک کارت قرمز بود.

اغلب اوقات ما اینجا می ایستیم و درباره این چیزها بحث می کنیم. می‌توانیم بگوییم “باشه مایک دین آن را ندید” یا هر چیز دیگری، اما مایک دین تصمیم گرفت که این یک هدف است، سپس “بیایید از یک پسر دیگر کمک بگیریم”، اما آن شخص کمکی نمی‌کند زیرا “روشن و واضح است” عبارت مانع او می شود و او را عقب نگه می دارد.

جدای از انتقادات او در مورد VAR، کلوپ از عملکرد کلی تیمش پس از یک پیروزی سخت در برابر تیم برایتون که تحسین زیادی برای او دارد، خوشحال بود.

و او خوشحال خواهد شد که اکنون دو بار در این فصل با تیم گراهام پاتر بازی کرده است و اعتراف می کند که از بازی مقابل آنها لذت نمی برد.
سرمربی لیورپول افزود: من از عملکرد خود راضی هستم زیرا می دانم که بازی مقابل برایتون واقعاً دشوار است و شما این را دیدید.

من می‌توانم بزرگترین حامی گراهام پاتر باشم. من واقعاً کاری را که او انجام می دهد دوست دارم و دوست دارم او را تماشا کنم، اما دوست ندارم بیش از حد مقابل او بازی کنم زیرا واقعاً مشکل است … اما ما هم خیلی بد نیستیم.

“این یک بازی هولناک بود. گل فوق العاده ای زدیم و می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. خیلی چیزها واقعا خوب بود. ما گل دوم را به ثمر رساندیم و واقعاً ای کاش بازی را بهتر کنترل می کردیم، موقعیت هایی که آنها در آن زمان داشتند قطعاً خیلی بزرگ بود. ما باید روی آن کار کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید